In de rubriek Bananenflanke Scout besteedt Bananenflanke aandacht aan spelers die opvallen op de lagere niveaus in Duitsland. Dit keer richten we onze aandacht op een 17-jarige verdediger van het tweede team van 1. FC Nürnberg: Kristian Mandic.

Afbeelding gegenereerd met behulp van OpenAI's DALL·E.
Door Martijn Visscher, 2 september 2025.
Tijdens de topper in de Regionalliga Bayern tussen Unterhaching en het tweede team van 1. FC Nürnberg staan er enkele interessante spelers binnen de lijnen, onder wie Mandic. De Kroatische jeugdinternational werd deze zomer overgenomen van Eintracht Frankfurt en zet op het vierde Duitse niveau meteen als basisspeler zijn eerste stappen in het seniorenvoetbal.
De linkspoot vult bij balbezit de positie van linker centrale verdediger in de driemansdefensie in. Bij balbezit tegenstander is Mandic de linksback in een viermansverdediging. Ondanks zijn nog jonge leeftijd is de enorme rust die deze jongen uitstraalt opmerkelijk.
Mandic is duidelijk niet iemand die snel in paniek raakt bij hoog druk van de tegenstander, zoals hij bijvoorbeeld vlak voor rust in minuut 43 laat zien. De Kroaat toont lef, dribbelt in en duikt met bal de open ruimte in. Een teken van intelligentie, die hij ook eerder in de eerste helft etaleert. In minuut 27 is het inspelen en doorbewegen, al is de crosspass (oog voor de ruimte!) vervolgens te hard.
En hoewel de 17-jarige Mandic af en toe ook zijn mindere momenten heeft, bijvoorbeeld in minuut 32 in de opbouw van achteruit, is de beoordeling ronduit positief. De vele leermomenten op het vierde Duitse niveau neemt de Kroaat mee in zijn bagage op weg naar misschien wel de top.