De wedstrijd in de 3. Liga tussen Rot-Weiss Essen en Waldhof Mannheim is woensdagavond lange tijd onderbroken nadat knalvuurwerk ontplofte in de buurt van doelman Felix Wienand.
Redactie Bananenflanke, 5 maart 2026.
In de 53ste minuut ging doelman Wienand plotseling naar de grond in zijn strafschopgebied nadat er niet ver van hem knalvuurwerk ontplofte, vermoedelijk in of nabij het uitvak.
De keeper greep naar zijn oren en moest op het veld worden behandeld. Even later werd hij voor verder onderzoek naar het ziekenhuis gebracht. Scheidsrechter Lennart Kernchen legde de wedstrijd stil en stuurde beide teams naar de kleedkamers.
Op dat moment leidde Essen met 1-0 dankzij een treffer van Marek Janssen. Pas na een onderbreking van ruim veertig minuten werd het duel hervat. Wienand kon niet verder spelen en werd vervangen door reservedoelman Tino Casali.
Knaltrauma
Volgens de eerste medische diagnose liep Wienand een knaltrauma en een acute stressreactie op. Verdere onderzoeken moeten duidelijk maken hoe ernstig de blessure precies is.
Een dag later reageerde Waldhof Mannheim op het incident. Volgens de club ging het om één knal in de achterste rij van het uitvak en werd er geen vuurwerk op het veld gegooid.
De vermoedelijke dader werd buiten het stadion door de politie aangehouden. Mannheim veroordeelde het gebruik van knalvuurwerk en kondigde aan de zaak samen met de autoriteiten verder te onderzoeken.