pijl
26 augustus 2025

Groundhoptips: heerlijk voetbalweekendje in Keulen

Groundhoppers opgelet! Bananenflanke geeft regelmatig tips voor het combineren van Duitse voetbalwedstrijden. Dit keer zoomen we in op vrijdag 29, zaterdag 30 en zondag 31 augustus.

bananenflanke Viktoria-Köln

Door Martijn Visscher, 27 augustus 2025.

TIP 1: een weekendje in en rondom Keulen is altijd een goed idee, helemaal als er ook nog eens voetbalwedstrijden op het programma staan.

Begin vrijdagavond eens met Viktoria Köln tegen Jahn Regensburg op het derde Duitse niveau. De aftrap in het authentieke Stadion im Sportpark Höhenberg is om 19.00 uur. Tickets via de website van Viktoria Köln of aan de kassa. Wie energie over heeft, kan het nachtleven in Keulen induiken.

Zet de wekker wel vroeg op zaterdagochtend. Tenminste, als je een echte liefhebber bent. Want de Onder 19 van 1. FC Köln speelt om 11.00 uur in het Franz-Kremer-Stadion tegen de leeftijdsgenoten van Elversberg.

Volg ons ook op Instagram!

Pak later op de dag de auto (15 minuutjes) of het openbaar vervoer (30 minuutjes) en ga naar Fortuna Köln tegen Fortuna Düsseldorf II in het Südstadion. Een competitiewedstrijd in de Regionalliga West tussen twee goed gestarte teams. Bij Düsseldorf II zou je zomaar Charlison Benschop kunnen zien voetballen. Tickets via de website van Fortuna Köln of aan de kassa. Aftrap om 16.00 uur.

Zondag dan maar uitslapen? Prima! Sluit eens af met een potje in de krochten van het amateurvoetbal. Ideal CF Casa de España tegen SC Borussia 05 Köln-Kalk (je verzint het niet) op de Universitätssportplatz 2 in Keulen is een mooie, vooral vanwege de voorbijrijdende treinen en de metropool op de achtergrond. Aftrap om 13.15 uur.

bananenflanke Rote Erde
Stadion Rote Erde. © Bananenflanke.nl

TIP 2: enkel op zaterdag tijd om naar Duitsland te tuffen? Dan is een bezoek aan Stadion Rote Erde een uitstekend idee. Daar spelen de reserves van Borussia Dortmund om 14.00 uur in de Regionalliga West tegen de reserves van Borussia Mönchengladbach. Tickets via de website van Dortmund of aan de kassa.

Stadion Rote Erde is een mooie bak vol geschiedenis en grenst aan het huidige stadion van Borussia Dortmund.

Als opwarmertje is het duel tussen de Onder 19 van Schalke 04 en de leeftijdsgenoten van SC Paderborn in het historische Parkstadion geschikt. Aftrap om 11.00 uur.

Stadion Rote Erde en het Parkstadion combineren is misschien voor de die-hardfans vloeken in de kerk, maar voor groundhoppers een zegen. Veel plezier!

Steun jij Bananenflanke?

We werken iedere dag hard aan deze website en kunnen daarbij jouw steun gebruiken. We steken niet alleen onze vrije tijd in Bananenflanke, maar ook geld. Met jouw hulp kunnen we de komende jaren veel blijven publiceren over het Duitse voetbal!

Hier kun je een (kleine) bijdrage doen