pijl

De zeepbel van Türkgücü München spat uiteen: stand in 3. Liga opgeschud

De stand in de 3. Liga is flink opgeschud omdat Türkgücü München zich vanwege financiële problemen heeft teruggetrokken uit de competitie. Slecht nieuws voor voetballiefhebbers die de komende tijd een tripje naar het Olympiastadion in München op de planning hadden staan. In het iconische stadion speelde de club dit seizoen.

 

Door Alexander Drost, 31 maart 2022.

Met enige verbazing hebben we als redactie weleens gekeken naar het gegeven dat onze eerdere verhalen over Türkgücü München – een door migranten opgerichte club – goed gelezen werden. Het is wellicht niet zo gek: de club klom binnen enkele jaren op naar de 3. Liga. In 2016 sprak eigenaar Hasan Kivran ambities uit om binnen vier jaar naar de 2. Bundesliga te promoveren. De ploeg kwam een eind, maar nu is de realiteit anders. De droom is voorbij.

Lees ook: De opmerkelijke opmars van Türkgücü München

De financiële problemen zijn niet van gisteren. Al vorig jaar was de toekomst plots ongewis, nadat Kivran bekendmaakte te stoppen en van zijn aandelen in de club af te willen. Kivran bracht de club een heleboel. Zo sloot hij lucratieve sponsorcontracten af met grote concerns als Aon en supermarktketen Gazi en wisselde elk jaar vrijwel de gehele selectie in voor een andere. Maar zijn aankondiging is het begin van het einde gebleken. De coronacrisis speelde bovendien een grote rol in de financiële malaise.

Begin 2021 vertrok aanvaller Tom Boere bij de zo ambitieuze club. De huidige spits van SC Cambuur tekende een halfjaar daarvoor vol trots in Beieren, maar vertrok al vlug naar competitiegenoot SV Meppen.

Türkgücü vroeg ruim twee maanden geleden faillissement aan en heeft niet voldoende financiële middelen om het seizoen af te maken. Nieuwe geldschieters zijn niet gevonden, waardoor terugtrekken de enige overgebleven optie bleek. Dat heeft enorme gevolgen voor de stand in de 3. Liga. Alle (ook tegen de club behaalde) punten van Türkgücü verdwijnen uit de stand. Het op promotie jagende Saarbrücken verliest bijvoorbeeld zes punten.

Lees ook: Türkgücü München blijft de gemoederen bezighouden

Het voetbalsprookje van de club in München is dus ten einde. Voor de één een jammerlijk gegeven, voor de ander een juichmomentje. Want hoe snel de opmars van de club ook was, de club werd in Duitsland rustig in een adem genoemd met onder meer RB Leipzig en Hoffenheim, ook clubs die razendsnel een opmars maakten en daarmee het Duitse voetballandschap veranderden, maar er qua imago niet zo goed voorstaan.