pijl

Bananenflanke Scout: Hellstern schittert tussen de palen  

In de rubriek Bananenflanke Scout besteedt Bananenflanke aandacht aan spelers die opvallen op de lagere niveaus (inclusief jeugd) in Duitsland. Dit keer richten we onze aandacht op de afgelopen zaterdag 18 jaar geworden doelman Florian Hellstern van VfB Stuttgart II.

bananenflanke Bananenflanke Scout - afbeelding
Afbeelding gegenereerd met behulp van OpenAI's DALL·E

Door Martijn Visscher, 23 oktober 2025.

In Duitsland is er een overschot aan heel goede keepers en dat is een compliment waard. Vaak ook heel goede keepers op jonge leeftijd. En dat is nog opmerkelijker. In de 3. Liga laat Hellstern wekelijks zien waarom hij over enkele jaren zeer waarschijnlijk al op het hoogste niveau onder de lat staat.

Vrij compleet
Zijn trap, techniek, voetenwerk, uitstraling en coaching zijn uitstekend. Tel daarbij zijn sterkte in één-tegen-één-situaties en het stoppen van strafschoppen op en je hebt een vrij complete keeper. Na de 19-jarige Dennis Seimen (verhuurd aan SC Paderborn) beschikt VfB Stuttgart over nog een toptalent. Dringen geblazen dus.

Hellstern keert op zijn verjaardag tegen Schweinfurt in de slotfase knap een bal door bij de voorzet van links de situatie te scannen en eerst iets achteruit te bewegen. Na de aanname van de aanvaller, centraal en vlak bij het vijfmetergebied, verkleint Hellstern zijn doel door vooruit te bewegen en zich als een handbalkeeper groot te maken. Door zijn redding blijft het 3-0.

Het is slechts een voorbeeld van de kwaliteiten van Hellstern die buiten kijf staan. De in Stuttgart geboren jongeling speelt al sinds de Onder 11 bij de club en blijft zich maar doorontwikkelen. Als eerstejaars was hij zelfs aanvoerder van de Onder 19. Om maar aan te geven hoezeer men in Baden-Württemberg van hem overtuigd is.

Kortom, van Florian Hellstern gaan we nog veel horen.

Bekijk ook: alle vorige afleveringen van deze rubriek!